پروپوزال رابطه مدل تعالی EFQM و کارت امتیازی متوازن BSC در صنایع

پروپوزال رابطه مدل تعالی EFQM و کارت امتیازی متوازن BSC در صنایع پروپوزال رابطه مدل تعالی EFQM و کارت امتیازی متوازن BSC در صنایع

دسته : مدیریت

فرمت فایل : word

حجم فایل : 100 KB

تعداد صفحات : 21

بازدیدها : 655

برچسبها : EFQM BSC کارت امتیازی متوازن

مبلغ : 10000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروپوزال و روش تحقیق پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت، تحلیل ارتباط مدل تعالی efqm و کارت امتیازی متوازن bsc در صنایع

فهرست مطالب

مقدمه

عنوان تحقیق

هدف تحقیق

ضرورت انجام تحقیق

روش تحقیق

قلمرو تحقیق

محدودیتها و مشکلات تحقیق

واژگان تحقیق

روش گردآوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات

طول مدت اجرای تحقیق

دامنه تحقیق

سطح تحلیل

محور اصلی تحلیل

واحد تحلیل

روش گردآوری اطلاعات

ابزار های گردآوری اطلاعات

بررسی پایایی و روایی پرسشنامه

جامعه آماری ، روش نمونه گیری و حجم نمونه

روش های آماری مورد استفاده

فهرست منابع فارسی و انگلیسی

بخشهایی از متن

دراین پایان نامه به تحلیل ارتباط مدل تعالی EFQM و کارت امتیازی متوازن (BSC) در صنایع پرداخته شده و در این تحقیق بدنبال بررسی تعامل این دو ، و استفاده از هم افزایی ایجاد شده و استفاده از ظرفیت های یکدیگر می باشیم تا از جزیره ای کار کردن در صنایع مربوطه جلوگیری شود .

1-2- عنوان تحقیق

تحلیل ارتباط مدل تعالی EFQM و کارت امتیازی متوازن ( BSC ) در صنایع

1-3- هدف تحقیق

هدف این تحقیق را در مورد کلی میتوان بیان نمود :

1. از اهداف این تحقیق ، تحلیل ارتباط بین مدل تعالی و کارت امتیازی متوازن و ایجاد بستری مناسب جهت تعامل این دو ، با هدف هم افزایی بیشتر و استفاده از ظرفیت های یکدیگر می باشد تا از جزیره ای کار کردن در صنایع مربوطه جلوگیری شود و شاید مهمترین هدف تحلیل دو مدل ، سنجش دقیق عملکرد سازمان و مقدر نمودن مدیریت بر مبنای واقعیت باشد . (حرکت از شهود به سمت تحلیل بر اساس داده ، واقعیت در راستای استراتژی های صنعت می باشد)

2. ادبیات بیانگر این مطلب است که کارت امتیازی متوازن ( BSC ) و مدل EFQM در صورت هم راستا شدن در سازمان می توانند به طور اثربخش تری در بهبود عملکرد سازمان و سرآمدی آن موثر باشند ،(Wongrassamee and Simmons , 2003 ) ولی در عمل تلاش های کمی برای هم راستاکردن و یکپارچه سازی این دو مدل انجام شده است .(Kanji , 2002 ; Ahn , 2001) از طرف دیگر به نظر می رسد همراستاسازی این دو مدل می تواند کمک شایانی به سازمانهای ایرانی در جهت بهبود عملکرد و همچنین کمک به بقای آنها درشرف پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی ( WTO ) نماید ، در همین راستا یکی از اهداف این تحقیق بررسی و ارائه روشی است که بتواند کارت امتیازی متوازن (BSC) و مدل تعالی EFQM را هم راستا نماید .

یکی از چالشها در حین ایجاد کارت امتیازی متوازن برقراری روابط علت و معلولی میان شاخص ها ، روند جنبه ها و میان آنهاست . هر استراتژی کسب وکار ، تقریباً یک شرط بندی پر مخاطره است چرا که به تلاشهای کنونی ما به واسطه پیشامدهای آتی پاداش تعلق خواهد گرفت . در واقع نتیجه عملکرد فعلی ما در آینده روشن خواهد شد. این استدلال باید به عنوان فرضیه ای در خصوص آینده در کارت امتیازی متوازن به روشنی بیان گردد . کارتهای امتیازی شامل برخی علت و معلولها می باشند که اعتقاد داریم درستی آنها به تجربه نشان داده شده است ، یا از نظر منطقی لازم هستند . با گذشت زمان ، فرضیه با آگاهی مقبول و پذیرفته جایگزین می شود. به همین منظور در جدیترین نسل از کارت امتیاز متوازن ، نقشه استراتژی به وجود آمد که روابط علت و معلولی را نشان می دهد. این نقشه ها ابزاری برای انتقال مفهوم استراتژی و فرآیندها و سیستم هایی که به سازمان دراجرای آن استراتژی کمک می کند ،فراهم می آورند .همچنین به کارکنان بینشی روشن درباره نحوه ارتباط وظایفشان با اهداف کلی سازمان داده و آنها را قادر می سازد تا به طریقی هماهنگ و مشارکتی ، در جهت اهداف مطلوب شرکت، عمل نمایند.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید