پاورپوینت بازاریابی و مدیریت بازار

پاورپوینت بازاریابی و مدیریت بازار پاورپوینت بازاریابی و مدیریت بازار

دسته : -پاورپوینت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 362 KB

تعداد صفحات : 280

بازدیدها : 311

برچسبها : دانلود پاورپوینت مدیریت بازار مدیریت بازاریابی

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

دانلود پاورپوینت درس بازاریابی و مدیریت بازار

فهرست سرفصل مطالب

مفاهیم مدیریت بازار

از نظر انواع بازار و محیط بازاریابی

تقسیم بازار و تعیین بازار هدف

نیازها و رفتار خریداران

اندازه گیری کمی بازار و پیش بینی فروش

اهداف بازرگانی و سازمان بازاریابی

برنامه ریزی بازاریابی عمومی و بازاریابی بیمه

نحوه تصمیم گیری در زمینه بازاریابی

تحقیقات بازاریابی

سیستم بازاریابی و انواع مدلهای بازاریابی

چگونگی ایجاد خلاقیت در مدیریت بازاریابی

---------------

مفاهیم مدیریت بازار

مقدمه

بازاریابی و مدیریت بازار یکی از شاخصهای مهم دانش مدیریت است که وظیفه اصلی آن شناخت نیازها و خواسته های انسانی و رفع آنها از طریق فرایند مبادله منابع می باشد. چرا که جوامع امروزی بیش از هر زمان دیگری از یک طرف با نیازها و بالاخص خواسته های روز افزون انسانها و از طرف دیگر با کمبود منابع مواجه بوده و مدیران باید با منابع محدود موجود جوابگوی خواسته های نامحدود افراد باشند.

بازاریابی دارای مفهوم خیلی گسترده بوده و همان طوری که پیتر دراکر بیان می کند از دیدگاه مشتریان, بازاریابی دربرگیرنده همه فعالیتهای یک سازمان است. بنابراین به جاست که به جای واژه بازاریابی از عبارت مدیریت بازار که دربرگیرنده کلیه فعالیتهای فوق است, استفاده گردد.

...

فلسفه های مدیریت بازاریابی

فلسفه تولید

این فلسفه یکی از قدیمی ترین فلسفه های بازاریابی می باشد, سازمانها و شرکتهایی که از این فلسفه پیروی می کنند معتقد هستند که مصرف کنندگان خواستار اجناس و محصولاتی هستند که در دسترس آنها بوده و توانایی خرید آن را داشته باشند بنابراین مدیریت این شرکتها تمام تلاشهای خود را در بهبود تولید و توزیع متمرکز می نمایند.

فلسفه کالا

شرکتهایی که فعالیت خود را بر پایه این فلسفه بنا نهاده اند بر این اصل معتقدند که مصرف کنندگان کالایی را می خرند که بهترین کیفیت, عملکرد و شکل را دارا باشد و بدن جهت تمام انرژی خود را به بهبود بخشیدن دائمی کالا اختصاص می دهند.

...

سیستم بازاریابی و انواع مدلهای بازاریابی

یک سیستم بازاریابی نیز همانند تمامی سیستمها از عناصر مختلفی تشکیل شده است که لازمه حیات, بالندگی و سازندگی آن همکاری کامل بین آنهاست, تا جایی که این همکاری و حرکت همه جانبه به سوی اهداف متعالی تعیین شده با ایجاد تضایف و هم افزایی بتواند به نحو بهینه و احسن بر محیط پیرامون اثر گذاشته و متقابلا تاثیرات لازم و سازنده را از آن پذیرا باشد و از این بازخوردها در راستای تکامل بهره برداری نماید.

سیستمهای چهارگانه یک سیستم بازاریابی عبارتند از:

سیستم اطلاعات بازاریابی

سیستم برنامه ریزی بازاریابی

سیستم سازمانی بازاریابی

سیستم کنترل بازایابی

ارزیابی سیستمهای بازاریابی

آیا سیستم با بهره گیری از روشهای مختلف جمع آوری اطلاعات, فرصتها و تهدیدات محیطی در زمینه بازاریابی را به موقع و به طور کامل و دقیق به تصمیم گیران اطلاع می دهد یا نه ؟

آیا سیستم می تواند اطلاعات منسجم و مرتبی را در مورد عرضه کنندگان مواد خام, مشتریان بالقوه و بالفعل و رقبا کسب نموده و به صورت بهینه آنهارا تجزیه و تحلیل نماید؟

آیا سیستم بازاریابی, موسسه را به پیش بینی میزان فروش سال یا سالهای آتی ترغیب می کند و در صورت مثبت بودن جواب از چه روش یا روشهایی برای پیش بینی استفاده می کند؟

آیا سیستم برای تک تک پرسنل فروش شرکت, سهمیه فروش مناسبی را تعیین نموده است؟

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید