ترجمه مقاله مدیریت مالی صورتهای مالی مبنا

ترجمه مقاله مدیریت مالی صورتهای مالی مبنا ترجمه مقاله مدیریت مالی صورتهای مالی مبنا

دسته : حسابداری

فرمت فایل : word

حجم فایل : 44 KB

تعداد صفحات : 22

بازدیدها : 260

برچسبها : دانلود مقاله

مبلغ : 10000 تومان

خرید این فایل

ترجمه مقاله مدیریت مالی صورتهای مالی مبنا در 21 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

ترجمه مقاله مدیریت مالی صورتهای مالی مبنا در 21 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

چکیده:


صورت مالی چیست؟ چه چیزی را نشان می دهد ؟ چرا باید به آن توجه كرد؟
اینها سوالات خوبی هستند و پاسخی هم دارند.
یك واحد تجاری جدا از مالكان آن، یك واحد تجاری می بایست اسناد مالی خود را حفظ كند .این كار مستلزم وجود یك سری قوانین فدرال و ایالتی است . اما حتی اگر قوانین وجود نداشته باشد، حفظ اسناد، معقولانه به نظر می رسد . شركتهای تجاری كالاها و خدمات مهمی را برای اعضای جامعه تأمین می كنند . برای مرد شغل ایجاد می كنند ، با مالیاتی كه می پردازند جاده ها بازسازی می شود و پاركها و مدارس ساخته می شوند و این آرزوی تمام مردم است كه شركتهای تجاری جامعة آنها موفق باشند .
صاحبان واحدهای تجاری ریسك می كنند . اگر هیچ كس تمایلی به خرید كالاها و خدمات آنها نداشته باشد ، چه اتفاقی می افتد ؟
صاحب شركت برای شروع تجارت دقت و پول خود را صرف می كند ، زمینی را خریداری می كند و یا ساختمان و تجهیزات را خریداری می كند . افرادی را بر كار در شركت به كار می گیرد و … وی تمام این كارها را به امید موفقیت در تجارت انجام می دهد . و اگر در تجارت خود موفقیت كسب نكند ، ممكن است تمام پس انداز (سرمایه) خود را از دست دهد ، كاركنان او بادی به دنبال شغل بگردند و بدهی طلبكاران نیز پرداخت نشود .
اگرچه اطلاعات مالی ممكن است موفقیت یك شركت را تضمین نكند اما به صاحبان شركت كمك می نماید در تجارت تصمیمات معقولانه ای اتخاذ نمایند . این اطلاعات همچنین می تواند به بانكها و یا طلبكاران كمك نماید تا نسبت به پرداخت وام یا سرمایه گذاری ارزیابی بهتری داشته باشند . و سازمان دارایی كشور نیز نسبت به جمع آوری صحیح مالیات علاقه مند می باشد . بنابراین اطلاعات مالی با اهداف گوناگون تنظیم می شوند . اطلاعات مالی به اشكال مختلف تدوین می شوند اما مهمترین نوع آن به شكل صورتهای مالی می باشد . اطلاعات مالی مرتبط به هم به شكلی كه برای تصمیم گیریهای مهم شركت مفید واقع شود ، در صورتهای مالی جمع آوری می شود . اگر این كار ممكن نبود تمام فرآیند جمع آوری اطلاعات ، اتلاف وقت بود . اطلاعات بسیار زیاد هم به همین میزان بی فایده می باشد . صورتهای مالی حجم زیادی از معاملات را در ردیفهای كوچكتر خلاصه می كنند . اطلاعات مالی بر آنكه مفید واقع شوند می بایست منظم و سازمان یافته باشند .
تست سریع :
صورتهای مالی مؤسسات تجاری :
الف) شامل ترازنامه ، صورت سود و زیان و اظهارنامه مالیاتی می باشند  
ب) اطلاعاتی در مورد میزان سوددهی و وضعیت مالی شركت ارائه می نماید .
ج) اولین قدم در فرآیند حسابداری می باشد .
د) با صرف هزینه ای توسط هیئت استانداردهای حسابداری مالی تنظیم می شود .
صورتهای مالی عموماً فرم یكسانی دارند و از قوانین یكسانی پیروی می كنند . این مسأله ، تمام افراد را در یك زمینة كاری یكسان قرار می دهد و مقایسة شركتهای مختلف با یكدیگر و یا ارزیابی عملكرد مالهای مختلف یك شركت را ممكن می سازد سه صورت مالی اصلی وجود دارد :
1ـ صورت درآمد
2ـ ترازنامه
3ـ صورت گردش نقدینگی
هر صورت مالی ، موضوع مخصوص به خود دارد . صورتهای مالی مختلف با هم یك تصویر مالی جامع از شركت ، نتایج فعالیتهای تجاری آن ، شرایط مالی آن و منابع و موارد استفادة نقدینگی را تشكیل می دهند . ارزیابی عملكرد گذشته به مدیران كمك می نماید تا استراتژیهای موفقیت آمیزی اتخاذ كنند ، هزینه ای غیر ضروری را حذف كنند برای آینده بودجة مناسبی تعیین نمایند . مدیرانی كه مجهز به این اطلاعات باشند قادرند تا به موقع تصمیمات تجاری لازم را اتخاذ نمایند .
فرآیند حسابداری به طور خلاصه :
1ـ معاملات تجاری را ثبت و ضبط می نماید .
2ـ معاملات تجاری را در حسابهای مناسب طبقه بندی می كند .
3ـ اطلاعات مربوط به معاملات را در دفاتر حساب ثبت می كند .
4ـ ترازهای دفاتر حساب را خلاصه كرده و گزارش مربوط به آنها را در صورتهای مالی ثبت می نماید .
پنج نوع حساب وجود دارد :
1ـ حساب سرمایه
2ـ حساب بدهی
3ـ حق سهام مالك (حق سهام سهامدار برای سرمایه گذاری در شركت)
4ـ حساب هزینه ها
تمام این حسابها در یك سیستم حسابداری در یك جدول مربوط به حسابها ، لیست می شوند . این حسابها به ترتیب بالا قرار می گیرند . این جدول ها به ما كمك می نماید تا صورتهای مالی را به وسیلة حسابهای كاملاً منظم كه به همان ترتیب در صورتهای مالی استفاده می شوند ، تنظیم نماییم

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید