پروژه کارآفرینی تولید خوراک طیور

پروژه کارآفرینی تولید خوراک طیور پروژه کارآفرینی تولید خوراک طیور

دسته : طرح های توجیهی و کارآفرینی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 526 KB

تعداد صفحات : 36

بازدیدها : 160

برچسبها : پروژه کارآفرینی تولید خوراک طیور

مبلغ : 1000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه طرح کارآفرینی تولید خوراک طیور

پروژه کارآفرینی تولید خوراک طیور در 36 صفحه ورد قابل ویرایش

1- 1 مقدمه :

تغذیه مهمترین امر در پرورش طیور بوده و حدود 75 تا 80 درصد هزینه تولید را شامل می شود بنابراین با توجه به اهمیت و ضرورت ان لازم است که مدیریت تغذیه و کاربرد روش های جدید مدیریتی به عنوان یک مساله مهم وجدی مدنظر پرورش دهندگان قرار گیرد تحقیقات و گزارش های متعدد منتشره حاکی از آن است که بافت دان تاثیر بسزایی درعملکرد مرغ گوشتی دارد وبه ویژه دان پلت، سرعت رشد را بهبود بخشیده کارایی دان را افزایش می دهد در این مقاله تاثیر بافت و شکل دان بر صفات تولیدی مرغ گوشتی مورد بررسی قرار می گیرد.جیره های طیور به سه شکل آردی، کرامبل و پلت تولیدمی گردند در فرم آردی، مواد اولیه غذایی جیره به شکل آسیاب شده هستند در ساخت پلت، جیره آسیاب شده باکمک بخار آب، داغ و مرطوب شده، سپس با فشار از دستگاه پلت زنی عبور کرده مجددا سرد می شود و در نهایت به صورت استوانه ای کوچک در اندازه های مختلف شکل می گیرد اگر پلت های درشت به وسیله غلتک های مخصوص خرد گردند محصولی بین دان آردی و پلت حاصل می گردد که به آن کرامبل گفته می شود.

دلایل انتخاب طرح

توجه به خودکفایی این صنعت و همجنین نیاز بازار داخلی به تولید این محصول با توجه به این که تولید خوراک طیور می تواند به رشد و شکوفایی اقتصادی کشور کمکی هر چند کوچک نماید و با در نظر گرفتن علاقه خود به فعالیت های تولیدی این طرح را برای اجرا انتخاب کرده ام.

میزان مفید بودن طرح برای جامعه :

این طرح از جهات گوناگون برای جامعه مفید است، شکوفایی اقتصادی و خودکفایی در تولید یکی از محصولات، سوددهی و بهبود وضعیت اقتصادی، اشتغالزایی، استفاده از نیروی انسانی متخصص در پرورش کالای داخلی و بهره گیری از سرمایه ها و داشته های انسانی در بالندگی کشور.

وضعیت و میزان اشتغالزایی

تعداد اشتغالزایی این طرح 20نفر میباشد.

تاریخچه و سابقه مختصر طرح :

استراتژیهایی جهت حداقل سازی وجود مواد غذایی در مدفوع طیور. دیده شده است که نگرانی هایی در مورد انتشار آلودگی مدفوع طیور بوجود آمده است. یکی از کلیدهای اساسی که سبب کاهش آلودگیهای ناشی از وجود مواد غذایی در مدفوع طیور میشود دستکاری جیره غذایی طیور میباشد. بطور کلی پرندگان پنج نیاز اساسی تغذیه ایی دارند. پرندگان به انرژی نیاز دارند. این انرژی، با چربی و کربوهیدارات ها تامین میشوند. پرندگان همچنین به پروتئین، آب، ویتامینها و مواد معدنی نیازمند هستند.بایستی این نکته را مورد توجه قرار داد که حتی در بهترین شرایط مدیریتی نیز طیور قادر نخواهند بود که 100 درصد از مواد غذایی موجود در جیره خود را بطور کامل هضم کنند. به چهار دلیل، مواد غذایی ممکن است که از طریق مدفوع دفع شوند :

وجود ضایعاتی در غذا.

اضافه مواد غذایی موجود در جیره.

وجود مواد غذایی هضم نشده.

موجو مواد بیولوژیک مانند سلولهای مرده در بدن.

در مدفوع طیور عمدتا دو ماده وجود دارد که از درجه اهمیت بالایی برخوردار میباشد. یکی نیتروژن که حاصل شکست پروتئین است و همچنین ماده معدنی فسفر.

گزارش مختصر بازدید از واحد ها تولیدی با خدماتی مرتبط با موضوع پروژه :

بازدید ازمحل تولید خوراک طیور

بر اساس هماهنگی های بعمل آمده در بازدید از مرکز تولید خوراک طیور به بررسی سیستم ها و دستگاهها و ماشین آلات موجود در محل پرداختیم و سیستم مدیریت و روش های تامین مواد اولیه را در کارخانه مورد ارزیابی قرار دادیم،

جنبه های ابتکاری بودن و خلاقیت به کار رفته شده

ابتکار و نوآوری در کلیه رشته ها می تواند عامل پیشرفتو توسعه قرار گیرد در بخش تولید نیز که بازار رقابتی بسیار شدیدی دارد استفاده از ایده های نو و نوآوری و خلاقیت می تواند به عامل موفقیت تبدیل شود، طراحی های گرافیکی تبلیغاتی و استفاده از شیوه های نوین تولیدی از عوامل پیشرفت و توسعه اقتصادی در کشور های صاحب سبک در صنعت میباشد، الگوبرداری از این روشها برای معرفی کالا و محصولات می تواند به عنوان یک ایده نو مورد استقیال قرار گیرد.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید